Jak walczyć z obwisłą skórą po odchudzaniu?
Artykuł sponsorowany
Obwisła skóra na brzuchu to problem wielu kobiet po ciąży oraz osób, którym udało się zrzucić sporo zbędnych kilogramów, zmieniając styl życia i wprowadzając do swojej codzienności regularną aktywność fizyczną. Czy można skutecznie pozbyć się nieestetycznych fałd skórnych, będących efektem szybkiej utraty tkanki tłuszczowej? Sprawdź, jak skutecznie zaradzić obwisłej skórze brzucha!
Dlaczego skóra po odchudzaniu staje się wiotka?
Wiotka skóra po odchudzaniu nie jest rzadkim zjawiskiem. Wprost przeciwnie, problem ten dotyka wielu osób, które zdecydowały się zadbać o swoją sylwetkę i dobre zdrowie. Rozważając przyczyny takiego stanu rzeczy, warto wspomnieć, że proces odchudzania jest bardzo wymagający dla naszej skóry. Szybka utrata wagi prowadzi do degradacji elastyny i kolagenu, a w konsekwencji również do pogorszenia jej elastyczności i jędrności. W ten oto sposób efekty naszej ciężkiej pracy zostają zniweczone, gdyż obwisła skóra na brzuchu z pewnością nie dodaje uroku naszej sylwetce - wprost przeciwnie - zaburza ona estetykę figury, wywalczonej często dzięki wielu wyrzeczeniom i regularnej aktywności fizycznej. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła odpowiedź na tego rodzaju problemy, dzięki którym możemy szybko i efektywnie pozbyć się nadmiaru skóry po odchudzaniu.
Na czym polega abdominoplastyka?
Abdominoplastyka to operacja plastyczna powłok brzusznych, mająca na celu redukcję nadmiaru skóry, zlokalizowanej w tym obszarze ciała. Taka rozległa ingerencja chirurgiczna przebiega w znieczuleniu ogólnym, co eliminuje wszelki dyskomfort i dolegliwości bólowe w trakcie zabiegu. O tym, jak wygląda przygotowanie do operacji przeczytasz na stronie https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/, gdzie wymieniono również najważniejsze zalecenia okresu rekonwalescencji.
W tym miejscu warto wspomnieć także o miniabdominoplastyce, jako alternatywnym rozwiązaniu dla osób, u których problem obwisłej skóry nie jest mocno nasilony. Taki zabieg dotyczy wyłącznie dolnej części brzucha, poniżej pępka i nie wymaga zmiany jego lokalizacji, przez co cechuje się znacznie mniejszą inwazyjnością.
Kiedy warto rozważyć plastykę brzucha?
O plastyce brzucha warto pomyśleć, gdy nieestetyczne fałdy skórne burzą wygląd sylwetki po utracie zbędnych kilogramów. Na tego rodzaju ingerencję chirurgiczną decydują się również często:
- kobiety po okresie ciąży, które nie planują już dalszych porodów, chcąc jednocześnie pozbyć się nadmiaru naciągniętej skóry,
- osoby po operacjach bariatrycznych, u których spadek masy ciała nastąpił w bardzo szybkim tempie.
Abdominoplastyka będzie więc dobrym rozwiązaniem, jeśli Twój brzuch nie wygląda tak, jak sobie tego życzysz, a jego estetykę psują nadmierne ilości tkanek skórnych, zwisających na skutek utraty jędrności i sprężystości.
Plastyka brzucha na NFZ - w jakich sytuacjach można starać się o refundację?
Plastyka brzucha to zabieg, który - w szczególnych przypadkach - może być refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mowa tutaj przede wszystkim o pacjentach po operacjach bariatrycznych. W przypadku samodzielnej utraty zbędnych kilogramów, uzyskanie tego rodzaju wsparcia staje się znacznie trudniejsze. Jest ono bowiem możliwe jedynie wówczas, gdy pacjent boryka się z:
- zaburzeniami funkcjonalnymi, związanymi np. z poruszaniem się,
- bolesnymi odparzeniami, powstającymi w luźnych fałdach skórnych.
Warto podkreślić jednak, że czas oczekiwania na pomoc chirurga jest w tym przypadku stosunkowo długi, a jakość opieki w państwowych placówkach, pomimo sukcesywnie postępujących zmian, nadal pozostawia wiele do życzenia. Alternatywnym rozwiązaniem jest z kolei skorzystanie z oferty prywatnych klinik, oferujących wysoką jakość usług i najwyższe standardy opieki okołooperacyjnej.
Jak walczyć z nadmiarem skóry bez użycia skalpela?
Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna to dwie dziedziny, oferujące szeroki zakres zabiegów, dzięki którym możliwa staje się poprawa wyglądu skóry, jej stanu i poziomu jędrności. Ci, którzy nie chcą poddawać się ingerencji z użyciem skalpela, nie muszą więc rezygnować z marzeń o estetycznej sylwetce. Wśród innych, dostępnych dla pacjentów rozwiązań, wymienia się m.in.:
- radiofrekwencję mikrogiłową - tzw. termofliting, dzięki któremu możliwe staje się podgrzanie głębokich warstw skóry, a w konsekwencji jej stymulowanie do wytwarzania kolagenu, wpływającego na jej jędrność,
- HIFU - zabieg, wykorzystujący ultradźwięki w procesie regeneracji skóry. Taki lifting bez skalpela zwiększa jej napięcie oraz pobudza do produkcji kolagenu,
- nici DPO - szybki i efektywny sposób na usunięciu nadmiaru skóry po odchudzaniu, który opiera się na wprowadzeniu pod skórę nici, tworzących swego rodzaju rusztowanie dla zwisających fałdów.
Wszystkie te rozwiązania cechują się znacznie mniejszym stopniem inwazyjności, niż tradycyjna abdominoplastyka, którą warto rozważyć w przypadku bardziej zaawansowanych problemów z rozciągniętą skórą w okolicy brzucha.
Plastyka brzucha w Trójmieście - gdzie wykonać zabieg?
Plastyka brzucha to zabieg mocno inwazyjny, obarczony ryzykiem pojawienia się objawów niepożądanych. To właśnie dlatego warto wykonać go w dobrej klinice, powierzając swoje zdrowie i wygląd w ręce profesjonalistów. Dużym zaufaniem pacjentów cieszy się z pewnością gdańska klinika Derm-Estetyka, działająca przy ul. Stefana Batorego 7/35. Każda osoba, która zdecyduje się na skorzystanie z jej usług, może liczyć na fachową opiekę cenionych w branży medycznej specjalistów. Jeśli chcesz przywrócić swojej sylwetce nienaganny wygląd, zadzwoń pod numer 500 430 484, by uzyskać więcej informacji lub zapisać się na specjalistyczną konsultację.
Komentarze