Różnice między skórą licową, a dwoinową

Skóra licowa a dwoinowaZarówno codzienne jak i te bardziej eleganckie stylizacje warto dopełnić odpowiednimi dodatkami. Dzięki czemu będą one znacznie częściej przykuwać uwagę. Producenci wyrobów galanteryjnych oferują wiele produktów wykonanych z różnych materiałów o szerokiej gamie barw.

Na jaki materiał się zdecydować- skórę licowa czy dwoinową? Jakimi kryteriami się kierować?

Skóra licowa - podstawowe informacje

Czym jest skóra licowa? Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów skóry naturalnej. Często określana jest mianem skóry gładkiej, którą wykorzystuje się do wyrobu galanterii, butów czy ubrań. Jej zewnętrzny wygląd podlega obróbce, następnie nadaje się jej pożądany kolor, a na końcu pokrywa woskiem. Ostatni etap nie tylko nadaje produktom estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim daje dodatkową ochronę. Najczęściej jest to skóra bydlęca, ale występują również typy pochodzenia cielęcego.

Czym jest skóra dwoinowa?

Inne określenia tego produktu to dwoina lub szpalta. Powstaje ona w wyniku podzielenia skóry bydlęca lub świńskiej na dwie warstwy. Pierwsza z nich to wyżej wymieniona skóra licowa, natomiast pozostała część to właśnie skóra dwoinowa. Dwoina najczęściej wykorzystywana jest przy produkcji mebli. Istnieje również szereg praktyk, których zadaniem jest uszlachetnienie szpalty. W takiej sytuacji posłuży ona również do produkcji odzieży, jednak głównie roboczej.

Skóra licowa i dwoinowa - różnice

Skóra licowa jest jedną z najmocniejszych skór naturalnych dostępnych na obecnym rynku, dzięki czemu charakteryzuje się ogromną wytrzymałością. Paski do spodni wykonane z tego materiału mogą posłużyć wiele lat. W przeciwieństwie do dwoiny, jest ona twarda i mocna, co sprawia, że nie dla wszystkich będzie ona komfortowa w noszeniu. Należy jednak zaznaczyć, że z czasem nabierają one elastyczności. Zakładane i zdejmowane stają się bardziej miękkie, przez co dopasowują się do sylwetki noszącej je osoby. Natomiast skóra dwoinowa je zdecydowanie delikatniejsza od licowej. Odznaczają się one wygodą w użytkowaniu - nie potrzebują czasu aby dopasować się do właściciela. Warto zauważyć, że również cena szpalty jest znacznie mniejsza. Przez co konsumenci z niższym budżetem również mogą pozwolić sobie na tego typu produkt. Co więcej ich powierzchnia jest zazwyczaj doskonale gładka. Błam skóry ciętej maszynowo ma wręcz idealną fakturę, a także jest pozbawiony przebarwień i niedoskonałości. Przyjmuje się, że paski wykonane ze skóry licowej stanowią odpowiedni dodatek do eleganckich stylizacji. Odbijają inaczej światło oraz wyglądają solidniej. Natomiast galanteria z dwoiny sprawdzi się w codziennych stylizacjach, w których liczy się głównie komfort noszenia.

Wybór galanterii wykonanej ze skóry licowej lub dwoinowej, nie należy do najłatwiejszych. Oba typy bowiem posiadają szereg zalet, na które trzeba zwrócić uwagę. Należy przemyśleć wszelkie za i przeciw. Co więcej warto rozważyć, który z nich będzie częściej użytkowany. Niewątpliwie jednak, bez względu na podjętą decyzję, każdy wybór będzie odpowiedni.

Autor: www.arucce.pl.

Komentarze