Różne rodzaje horoskopów

Różne rodzaje horoskopówMożliwość poznania swojej przyszłości to największe marzenie ludzkości. Dlatego też, mimo ogromnego postępu technologicznego oraz naukowego, horoskopy nadal cieszą się stosunkowo sporą popularnością. Dziś jednak nie wystarczy nam zwykły horoskop zamieszczony na tyłach ulubionego magazynu.

Coraz częściej sięgamy po wróżby egzotyczne, mające niezwykle długie tradycje. Zobacz, jakie są różne rodzaje horoskopów, którymi interesują się Polacy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że horoskopy trzeba czytać i interpretować z przymrużeniem oka. Jednak chęć poznania choćby najdrobniejszych szczegółów swojej przyszłości sprawia, że lubimy się zagłębiać w tych niezobowiązujących i krótkich tekstach. A typów horoskopów nie brakuje. Coraz częściej sięgamy po wróżby niekonwencjonalne i pochodzące z odległych regionów świata.

Horoskop chiński

Chiński zodiak może nieco przypominać tradycyjny horoskop znany nam z gazet, ale różni się on od niego w kilku znaczących kwestiach. Kluczowa w jego interpretacji wydaje się być liczba 12. Tyleż jest właśnie w horoskopie chińskim znaków zodiaku oraz poszczególnych cykli, podzielonych nie tylko na miesiące, ale również na lata i podwójne godziny doby. Znaki zodiaku oznaczone są nazwami zwierząt, których cechy utarte kulturowo mają odpowiadać charakterom osobom urodzonym spod danej gwiazdy. Istotne jest również to, że horoskop chiński opiera się na pięciu żywiołach. Tego typu wróżby swe korzenie mają w czasach antycznych, a dziś znamy je w nieco okrojonej formie.

Horoskop egipski

Starożytny Egipt znany jest z wierzeń w różne bóstwa i moce nadprzyrodzone. Nie mogło więc zabraknąć w jego kulturalnym dorobku specjalnego horoskopu, który miał oczywiście przepowiadać przyszłość. Do dziś kusi on swoją wyjątkową tajemniczością. Egipcjanie bardzo mocno wierzyli w opatrzność różnych bóstw. To właśnie one i ich cechy decydują o losie osoby urodzonej w danym okresie. Horoskop egipski przewiduje również idealnie dobranego partnera.

Horoskop celtycki

Zodiak Celtów powstał najprawdopodobniej za sprawą kapłanów nazywanych Druidami. Nie bez powodów celtyckie znaki obecne w ich horoskopie przybrały postać drzew. Druidzi żyli bowiem w lasach, bardzo blisko natury. Przepowiadali oni przyszłość na podstawie swojej ogromnej wiedzy o świecie roślin i zwierząt. To właśnie drzewa stały się ich największym bóstwem. Każdemu człowiekowi przypisana była opieka poszczególnego drzewa. Datuje się, że horoskop celtycki może liczyć ponad 2 tysiące lat!

Horoskop kwiatowy

A skoro już o siłach natury mowa, to coraz popularniejszy staje się horoskop kwiatowy. 36 znaków zodiaku podzielonych kolejnymi datami narodzin, zostały nazwane identycznie jak różne kwiaty, co ma świadczyć o ich symbolice. Niewiele wiadomo o jego genezie. Kwiaty zajmowały istotną pozycję w wierzeniach starożytnych, ale brak konkretnych danych o pierwszych wzmiankach tego typu horoskopu.

Horoskop Majów

Swój horoskop opracowali również Majowie. Można powiedzieć, że chęć przepowiadania przyszłości była u nich wyjątkowo silna. Majowie podzielili swój rok nie na 12 miesięcy, ale na 18, po 20 dni każdy. Znaki zodiaku zostały oznaczone minerałami i drogocennymi kamieniami, które miały sprawować nad urodzonymi spod danego znaku pieczę.

Źródło: http://horoskop.wp.pl.

Komentarze