Skuteczna maseczka na wągry

Maseczka na wągryJak wybrać skuteczną maseczkę na wągry? W sklepach z kosmetykami półki uginają się pod ciężarem produktów zwalczających zaskórniki. Wszystkie jednak działają podobnie, nie likwidują problemu raz na zawsze, tylko doraźnie.

Aby zrozumieć dlaczego nie ma kosmetyku, który kompleksowo załatwi sprawę wągrów należy poznać przyczynę ich powstawania.

Zaskórniki czyli popularne wągry najczęściej występują na cerze tłustej i mieszanej u  ujścia mieszków włosowych w strefie T (czoło, okolice nosa i broda). Ich tworzenie ma ścisły związek z nadmierną pracą gruczołów łojotokowych, w postaci czarnych i perłowo białych punkcików. Często słyszymy opinie, że używanie pudrów i fluidów potęguje narastanie wągrów, gdyż wydzielina sebum nie ma ujścia.

Jest to po części prawdą, używanie kosmetyków korygujących wygląd skóry zatyka pory, ale też chroni przed wchłanianiem kurzu i innych zanieczyszczeń z otoczenia.

Czy istnieje więc skuteczna maseczka na wągry?

Tak, należy jednak pamiętać, że żaden z kosmetyków nie zapobiega ich powstawaniu, a jedynie je ściąga. Można oczywiście testować wszystkie produkty dostępne w sklepach i przy okazji wydać mnóstwo pieniędzy lub przygotować maseczkę własnoręcznie z produktów dostępnych w domu.

Peeling z miodu, cukru, cytryny i żelu do mycia twarzy

Moim ulubionym domowych kosmetykiem jest peeling z miodu, cukru, cytryny i żelu do mycia twarzy (może być mydło, jednak takie, które nie wysusza). Dwie łyżki cukru, łyżeczka miodu, kilka kropli soku z cytryny i łyżeczka produktu do mycia twarzy. Całość dokładnie mieszamy do uzyskania jednolitej papki i nakładamy na wilgotną twarz kolistymi ruchami. Pierwsze zastosowanie może wydawać się nieprzyjemne, ponieważ kryształki cukru delikatnie drapią ściągając stary naskórek i wągry. Po 3-4 minutach mieszankę zmywamy i nakładamy krem do twarzy. Po takim zabiegu około 90% zaskórników zostaje usuniętych, martwy naskórek zdjęty, a cera wygląda świeżo i promieniście.

Maseczka z białka jajka kurzego na wągry

Kolejnym sposobem na pozbycie się wągrów jest maseczka z białka jajka kurzego. Jajko należy ubijać przez kilka minut i nałożyć na twarz pozostawiając do zastygnięcia, podczas którego możemy odczuwać delikatne ściąganie skory. W trakcie wysychania białka dochodzi do zamknięcia mieszków włosowych i usunięcia zaskórników. Regularne stosowanie tej maseczki może zminimalizować powstawanie nowych wągrów.

Maseczka z cynamonu z olejkiem arganowym na wągry

Maseczka z cynamonu z olejkiem arganowym jest również bardzo skuteczna, ma działanie dwufazowe, po pierwsze przyczynia się do usuwania już powstałych zaskórników, ponieważ cynamon działa przeciwbakteryjnie, oczyszczająco i rozgrzewająco co wypycha wągry na zewnątrz. Natomiast olejek arganowy reguluje pracę gruczołów łojotokowych odpowiedzialnych za powstawanie wągrów.

Osobiście polecam zastosowanie dwóch maseczek, najpierw nałóżmy cynamonowo-arganową, następnie na rozgrzaną cerę (oczywiście po zmyciu pierwszej maski) polecam peeling z cukru, miodu i cytryny. Wypchnięte na zewnątrz wągry i rozgrzane poprzez działanie cynamonu pory będą łatwe do oczyszczenia, miód w naturalny sposób odżywi cerę.

Po takim zabiegu nakładamy krem odżywczy, który zazwyczaj stosujemy, efekt powinien być naprawdę zadowalający.

Uwaga: wyciskanie zaskórników może prowadzić do powstawania blizn.

Komentarze