Maski algowe typu peel - off

Maski algoweMaseczki algowe typu peel - off

Algi są obecnie jednym z częściej stosowanych składników różnego rodzaju masek, zarówno tych profesjonalnych używanych w salonach kosmetycznych, jak i tych produkowanych z myślą o domowej pielęgnacji skóry.

Powodem jest bogactwo składników w nich zawartych, które sprawiają, że nasza skóra wygląda zdrowo i promiennie. Jednym z ważniejszych składników alg są polisacharydy, wśród nich niemniej słynny niż algi kwas hialuronowy. Dzięki niemu nasza skóra jest dobrze nawilżona, wygładzona, elastyczna oraz jędrna. Charakterystyczny dla alg jest kwas alginowy i jego zdolność do absorpcji wody, dzięki której zatrzymuje wilgoć w skórze oraz tworzy na jej powierzchni warstwę ochronną.

Równie cennym składnikiem alg jest d - mannitol oraz sorbitol. Są to alkohole hydroksylowe, które nie tylko nawilżają i odżywiają skórę, ale również normalizują pracę gruczołów łojowych. Kryjące się pod nazwą lipidów niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania naszej skóry nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w algach łagodzą podrażnienia, stany zapalne i alergiczne skóry. Pobudzają naskórek do odnowy, jednocześnie chronią go przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Algi w swoim składzie posiadają również związki jodu, potasu, magnezu, chloru oraz żelaza. W śladowych ilościach występuje w nich także miedź, cynk, kobalt, wanad, stront, witamina A, E, C oraz witaminy z grupy B. Reasumując w algach jest wszystko to, czego potrzebuje nasza skóra.

Rodzaje masek algowych

Istnieje wiele różnych rodzajów alg i adekwatnie do tego zmienia się ich skład oraz zastosowanie w kosmetyce. Fakt ten przesądza o tym, dlaczego algi stanowią obecnie tak częsty składnik wielu różnego rodzaju masek kosmetycznych. Dzięki ich zastosowaniu można w sposób skuteczny pielęgnować każdy rodzaj cery, bez względu na problemy, jakie ona posiada. Istnieją maski algowe nawilżające dla cery suchej oraz odwodnionej, liftingujące i ujędrniające dla cery dojrzałej, normalizujące dla cery tłustej, mieszanej i trądzikowej, rewitalizujące dla cery palacza oraz cery ziemistej i zmęczonej. W ofercie firm kosmetycznych występują także maski do cery naczyniowej oraz wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Jest więc w czym wybierać.

Maski algowe typu peel - off przez długi czas były dostępne jedynie w salonach kosmetycznych, w ramach profesjonalnej pielęgnacji skóry twarzy. Obecnie są również dostępne w regularnej sprzedaży. Można je znaleźć w dobrze zaopatrzonych drogeriach lub sklepach internetowych. Maski tego typu mają proszkową konsystencję, do samodzielnego rozrobienia w domu. Wydaje się, że jest to mnie korzystne rozwiązanie, niż zakup gotowej maski algowej na przykład w postaci kremowej lub żelowej. Jednak warto zauważyć, że maska algowa w tej formie może być przechowywana dłużej. Unikamy tutaj problemu wysychania, zbrylenia, który pojawia się czasami podczas dłuższego przechowywania gotowych masek. Dużą zaletę tego rodzaju masek stanowi fakt, iż możemy samodzielnie decydować jaką ilość produktu chcemy rozrobić do jednorazowej aplikacji.

Rozrobienie maski jest proste, należy jednak pamiętać o kilka zasadach. Maski algowe rozrabiamy z przegotowaną wodą, ale nie może być ona ciepła. Możemy wykorzystać również wodę mineralną, ale nie tę wysoko zmineralizowaną. Miska, w której będziemy łączyć proszek algowy z wodą powinna być gumowa lub silikonowa. Maskę trzeba rozrabiać energicznymi ruchami, żeby pozbyć się grudek. Miska wykonana ze wspomnianych materiałów ułatwi nam to zadanie. Mieszaninę wody i alg najlepiej jest połączyć plastikową szpatułką lub łopatką. Proporcje proszku algowego oraz wody na ogół sugeruje producent kosmetyku, jednak na ogół przyjmuje się, że maska powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Nie może być zbyt rzadka, gdyż będzie spływała z twarzy. Zbyt gęsta będzie równie trudna w aplikacji. Maskę typu peel - off należy zaaplikować na skórę twarzy zaraz po jej rozrobieniu, gdyż jest to maska, która szybko zastyga. Nakładamy ją na twarz długimi, płynnymi pociągnięciami. Ruch ten przypomina trochę rozsmarowywanie kremu na torcie. Jeśli podczas nakładania maska zabrudzi włosy lub ubranie, lepiej zostawić ją tak do czasu, aż zastygnie. Wtedy będzie łatwiej ją usunąć.

Sprawą wartą wspomnienia przy okazji tej maski jest fakt, iż można ją nałożyć również na usta i oczy. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś nie cierpi na klaustrofobię i maska nałożona w tych miejscach nie wywoła u niego uczucia dyskomfortu. Warto zadbać, by maska równomiernie pokryła cała powierzchnię twarzy. Jeśli warstwa kosmetyku będzie zbyt cienka, bądź na twarzy pozostaną miejsca nie pokryte maską - wówczas nie uda nam się jej zdjąć jednym ruchem. Maskę należy pozostawić na skórze twarzy na ok. 20 minut. W tym czasie maska zastygnie, tworząc na powierzchni skóry gumową, elastyczną powłokę. Charakterystyczną cechą masek peel - off jest to, że po zastygnięciu ściągamy je w jednym kawałku. Jest to kolejny argument na korzyść tej maski. Pozbywamy się jej szybko i wygodnie. Poza tym jest to dosyć logiczne rozwiązanie biorąc pod uwagę, że maski algowe wywołują uczucie przyjemnego chłodu na skórze, przez co koją ją i uspokajają. Konieczność żmudnego zmywania jej z twarzy, a tym samym dodatkowego tarcia skóry zepsułaby jeden z efektów stosowania tej maski. Przed zdjęciem maski należy spróbować delikatnie podważyć jej brzegi. Jeśli czujemy opór, wówczas możemy nasączyć tonikiem płatek kosmetyczny i delikatnie docisnąć go do brzegów maski, tak by ułatwić jej usunięcie. Jeśli po zdjęciu powłoki, na twarzy pozostaną jej resztki możemy je domyć ponownie przy użyciu płatka zwilżonego tonikiem.

Maski algowe typu peel - off dają nam posmak profesjonalnej pielęgnacji w domu. Z uwagi na ich działanie, sposób aplikacji oraz usuwania. Rzeczą wartą wspomnienia jest to, że jej aplikację możemy poprzedzić zrobieniem peelingu twarzy, który złuszczy martwe komórki naskórka. Następnie możemy wmasować w skórę twarzy wybrane serum, ampułkę lub żel, dobrane odpowiednio do potrzeb naszej cery. Na tak przygotowana skórę możemy zaaplikować maskę. Gumowa powłoka, którą utworzy na skórze sprawi, iż składniki aktywne zawarte w preparacie pod nią zastosowanym głębiej wnikną w skórę. W ten sposób zadbamy o cerę kompleksowo i spotęgujemy działanie pielęgnacyjne zastosowanych preparatów kosmetycznych oraz rezultat, jaki osiągniemy.

Komentarze