Maseczka z cynamonu

Maseczka z cynamonuMaseczka z cynamonu - na trądzik i podrażnienia. Trądzik młodzieńczy i zaczerwienienia na twarzy to zmora większości nastolatków i osób zmagających się z wrażliwą cerą. Na rynku istnieje całe mnóstwo produktów przyciągających kolorowymi opakowaniami i pięknym zapachem. Jednak kiedy sprawdzimy ich skład entuzjazm od razu gaśnie.

Składniki, które rzeczywiście zwalczają wypryski i łagodzą czerwone plamki to tylko kilka procent, reszta to środki przedłużające ważność kosmetyku, barwniki, substancje zapachowe, wazelina, lub inne wypełniacze i zagęszczacze.

W rezultacie za maseczkę pozornie pochodzenia naturalnego płacimy kilkadziesiąt złotych, a składnik leczący problemy ze skórą występuje w niej w ilościach śladowych. Czy warto kupować maseczki cynamonowe, miodowe i inne produkowane na bazie ogólnie dostępnych produktów?

Nie, ponieważ w warunkach domowych w kilka minut jesteśmy sami w stanie przygotować taki kosmetyk. Wykonując samodzielnie maseczkę będziemy mieć pewność, że zioło na którym nam zależy rzeczywiście się w niej znajduje i jest ono głównym składnikiem.

Maseczka z cynamonu na trądzik

Maseczka cynamonowa ma rewelacyjne wyniki leczenia trądziku i wszelkiego rodzaju podrażnień. Cynamon od wielu lat jest wykorzystywany w kosmetologii i medycynie naturalnej, działa rozgrzewająco, przeciwbakteryjnie, przeciwbólowo. Jest sprzymierzeńcem każdej kobiety, która zmaga się z rozstępami i cellulitem. W przypadku maseczki na trądzik i zaczerwieniania wykorzystywane jest jego działanie antybakteryjne, ujędrniające i wygładzające. Zapach relaksuje i odpręża. Niestety maseczka z cynamonu choć bardzo skuteczna nie pozwala na relaks, ponieważ lekko szczypie nałożona na skórę powodując dyskomfort.

Maseczka z cynamonu - sposób przygotowania

Dwie łyżeczki cynamonu mieszamy z łyżeczką przegotowanej wody, składniki mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji i nakładamy na 2-3 minuty na miejsca występowania wyprysków i podrażnień. Maseczkę stosujemy dwa razy w tygodniu.

Aby złagodzić nieprzyjemne szczypanie skład możemy uzupełnić o:

  • łyżeczkę oliwy z oliwek, nawilży i złagodzi podrażnienia,
  • łyżeczkę miodu, który działa kojąco,
  • łyżkę olejku arganowego regulującego pracę gruczołów łojotokowych odpowiadających za występowanie trądziku,
  • dwie łyżeczki jogurtu naturalnego, który chłodzi i natłuszcza skórę.

Maseczkę cynamonową można stosować regularnie do momentu pozbycia się problemów z cerą, ale tylko w przypadku jeśli widzimy poprawę. Jeżeli kuracja po kilkakrotnym zastosowaniu nie przynosi żadnych efektów można sięgnąć po kolejny kosmetyk własnoręcznie wykonany, lub kupić gotowy produkt. Jednak takie poszukiwania i eksperymenty nie mogą trwać wiecznie, czasem najlepiej jest zasięgnąć porady lekarza i równolegle z zaleconą kuracją stosować wybraną maseczkę z produktów naturalnych.

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest odpowiednia dieta w okresie walki z trądzikiem. Jeśli w tym czasie nie wyeliminujemy ze swojego jadłospisu dań pikantnych, czekolady, łuszczy w nadmiernej ilości i potraw smażonych na głębokim oleju, nawet najlepsze maseczki nie pomogą. Najlepiej jeśli stosowanie kosmetyków przeciwtrądzikowych połączymy z odpowiednią dietą.

Komentarze