Jak utrwalić kolor włosów farbowanych?

Utrwalenie koloru włosów farbowanychUtrwalenie koloru włosów farbowanych na dłużej to jeden z problemów, z którymi wszystkie musimy się zmierzyć (i nie jest to nic złego). Każdej z nas się to przytrafiło. Wychodzisz od fryzjera i wyglądasz świetnie, ale kilka tygodni później kolor nie jest już taki sam. Bez względu na to, jak bardzo o niego dbasz, ten żywy, intensywny odcień, który tak bardzo kochałaś, ustąpił miejsca matowemu lub niechcianemu podkreśleniu, które nie ma nic wspólnego z tym, co było kiedyś. Sprawdź, jak utrzymać kolor włosów farbowanych na dłużej?

Chociaż utrzymanie blond pasemka dłużej jest jednym z najbardziej popularnych wyszukiwań w Google, blond nie jest jedynym odcieniem wołającym o ratunek, aby odzyskać ten wczesny blask i intensywność. Brązowe, miedziane lub fantazyjne kolory, takie jak fioletowy, niebieski lub różowy, również wymagają pielęgnacji, aby pozostały nienaruszone na dłużej.

Chociaż każdy kolor włosów jest inny i wymaga szczególnej pielęgnacji, istnieje jedno uniwersalne prawo, które dotyczy wszystkich kolorów. Należy wyjść z założenia, że włosy farbowane zawsze mają tendencję do przesuszania się, ponieważ aby kolor mógł się utrwalić, zewnętrzna warstwa włókna, naskórek, musi najpierw zostać przerwana. Z tego względu, aby zapobiec matowieniu i blaknięciu koloru z każdym myciem, w pierwszym kroku należy uporać się z odwodnieniem. Przykładowo: włosy kręcone z natury są bardziej suche, więc jeśli są dodatkowo farbowane, potrzeba nawilżenia będzie jeszcze większa.

Drugą rzeczą, którą należy rozważyć, jest ochrona - zwłaszcza przed prostownicami i suszarkami.

Jak utrzymać kolor włosów farbowanych na dłużej?

Poniżej znajdują się porady, jak pielęgnować różne kolory włosów farbowanych, by efekt utrzymywał się dłużej.

Blondynki i blond pasemka

Jest to jeden z najmodniejszych kolorów, ale również jeden z najbardziej podatnych na blaknięcie. Słońce, zanieczyszczenia, a nawet woda pod prysznicem to niektóre z czynników, które powodują, że intensywny kolor tego pierwszego blaknie stopniowo.

Kiedy farbujemy musimy otworzyć naskórek włosa, gdzie zachowane są składniki odżywcze i oleje, które utrzymują elastyczność i sprężystość. Z tego względu tak ważne jest, aby naprawić utratę wilgoci i odżywienia we wszystkich rodzajach farbowań, ale szczególnie w przypadku blondynek, ponieważ uszkodzenia są jeszcze większe. Używaj specjalnych szamponów dla blondynek i unikaj szamponów zawierających siarczany lub silikony, które mogą wysuszać i spłaszczać włosy.

Raz w tygodniu koryguj kolor za pomocą fioletowego szamponu. Jeśli mieszkasz na obszarze o wysokim poziomie chloru w wodzie, postaraj się to zrekompensować. Warto przede wszystkim zainwestować w dobry produkt sprawdzonej marki.

Czerwienie i miedzie

Są to bardzo piękne i intensywne odcienie, ale również bardzo trudne w utrzymaniu. Co prawda odcienie miedzi nie niszczą się tak szybko jak inne odcienie, ale nie oznacza to, że nie powinniśmy używać szamponów bez siarczanów przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych.

Odżywka jest również niezbędna, podobnie jak maska do włosów, a we wszystkich przypadkach, gdy zamierzamy użyć prostownicy lub wystawić je na słońce, konieczne jest, aby chronić nasze włosy z protektorem termicznym, aby nie uszkodzić go jeszcze bardziej. Ciepło jest bardzo szkodliwe i jeśli nie używasz protektora, nie minie wiele czasu, zanim zauważysz jego skutki.

Kasztany i czekolada

Czy jest coś piękniejszego niż brunetka lub czekoladka z tak intensywnym, świetlistym blaskiem? Problem pojawia się, gdy one blakną. To już nie to samo, a wizyta u fryzjera staje się koniecznością. Z tego powodu lepiej być bezpiecznym niż żałować i chronić włosy przed słońcem, które bez wątpienia jest jednym z ich największych wrogów.

Słońce blaknie pigmenty farbowane przed naturalnymi, więc chroń kolor, stosując spray ochronny, a po umyciu (przy wilgotnych włosach) olej arganowy lub oliwkowy, aby je odżywić i nadać im połysk od połowy długości do końców. Zdecyduj, jak często powinnaś ją stosować, w zależności od tego, czy jest bardziej, czy mniej sucha.

Kolory fantasy

Są bardziej modne niż kiedykolwiek. Jeśli kusi Cię noszenie fantazyjnych kolorów, takich jak róż, niebieski czy zielony, musisz wiedzieć, że te kolory również wymagają pielęgnacji. Aby zachować kolor, bardzo ważny jest sposób, w jaki myjesz włosy. Najlepiej unikać zbyt gorącej wody, ponieważ otwiera ona włókna i wysusza je, pomagając w ten sposób wydobyć kolor.

Stosuj szampon koloryzujący, odżywkę i maskę. Unikaj codziennego mycia włosów. Jeśli to konieczne, możesz zastosować suchy szampon, aby wchłonąć brud i olej, żeby odświeżyć kolor - szampon w tym samym kolorze przywróci mu intensywność.

Biele i srebra

Do włosów białych i srebrnych zaleca się stosowanie szamponów z wysoce nawilżającymi i antyoksydacyjnymi składnikami, często są to szampony w odcieniach niebieskiego lub fioletu. Srebrny lub biały kolor ma tendencję do żółknięcia pod wpływem działania promieni słonecznych. Z tego powodu, aby zapobiec ich matowieniu, powinno się kilka razy w miesiącu używać niebieskiego lub fioletowego szamponu, który zapobiegnie temu zjawisku i sprawi, że siwy lub biały odcień będzie lśniący na dłużej.

Fioletowy szampon koryguje ciepłe odcienie, ale jak ze wszystkim innym, nie powinno się przesadzać z tego typu produktami. Jeśli przesadzimy, może to przynieść odwrotny skutek, powodując zmatowienie i przyciemnienie włosów. Jednym ze sposobów na uzyskanie właściwego efektu jest wypróbowanie go, zaczynając od stosowania go raz w tygodniu, a następnie dostosowanie częstotliwości.