Maseczka z drożdży na włosy

Maseczka z drożdżyMaseczka z drożdży na włosy

Któż z nas nie marzy o bujnych, puszystych, lśniących i przede wszystkim zdrowych włosach. Niestety liczne koloryzacje, produkty do stylizacji, nieodpowiednia dieta, huśtawka hormonalna i czynniki zewnętrzne np.: silne, palące słońce, wiatr, mróz, a także chlorowana woda powodują, że długie włosy stają się łamliwe, suche i zaczynają wypadać.

Do wyboru mamy wiele kosmetyków znanych marek i profesjonalne zabiegi w salonach fryzjerskich, na to jednak potrzeba czasu i pieniędzy. Dodatkowo przed wybranie odpowiedniego produktu, lub zabiegu należałoby się zapoznać z jego składem i działaniem, by nie dać się zwieść perswazyjnym sloganom reklamowym. Na problemy z wypadaniem włosów i ogólnym ich osłabieniem polecam zastosowanie babcinej maseczki z drożdży spożywczych. Jest to jedna z najstarszych maseczek odżywiających włosy i naprawdę skuteczna.

Dlaczego akurat drożdże?

Ponieważ zawierają wszystko czego brakuje osłabionym i wypadającym włosom.
Najważniejszy składnik to witamina B w tym także B6, której niedobór jest powodem wypadania włosów, E, oraz aminokwasy, które odbudowują strukturę włosa wypełniając wszystkie ubytki. Aminokwasy powodują, że włosy stają się gładkie i miłe w dotyku, nie plączą się i nie rozdwajają.
Maseczkę z drożdży dla otrzymania optymalnego efektu należy stosować dwa razy w tygodniu.

Przygotowałam dla Was kilka wariantów tej maseczki, do wyboru w zależności od rodzaju włosów.

Maseczka z drożdży na włosy numer 1

2 łyżki drożdży w kostce, lub w proszku zalewamy ciepłym mlekiem i odstawiamy na godzinę, następnie dodajemy 2 łyżki miodu i około 130 ml jogurtu naturalnego, lub greckiego (pół szklanki). Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać i rozprowadzić na włosach i skórę głowy. W celu osiągnięcia lepszego efektu można nałożyć na głowę foliowy czepek, lub zwykły woreczek,m następnie przykryć ręcznikiem, lub podgrzewać co jakiś czas suszarką, wówczas składniki odżywcze wnikną głęboko w strukturę i cebulki włosa. Mieszankę pozostawiamy na około 40-60 minut, potem spłukujemy ciepłą wodą.

Maseczka z drożdży na włosy numer 2

2 łyżki drożdży zalewamy ciepłą wodą, odstawiamy na 30 minut, następnie dodajemy, łyżkę miodu, łyżkę cukru, łyżkę musztardy z gorczycą, 2 łyżki oliwy z oliwek. Drożdże i cukier wzmacniają włosy i zapobiegają ich wypadaniu, gorczyca wpływa na porost włosów, miód to dodatkowa porcja naturalnych witamin dzięki którym włosy stają się błyszczące i zyskują zdrowy wygląd, oliwa z oliwek przede wszystkim zapobiega wysuszeniu przez musztardę, oraz odżywia i nawilża suche włosy. Maskę trzymamy na włosach około 60 minut, następnie zmywamy, zabieg należy powtarzać dwa razy w tygodniu.

Maseczka z drożdży na włosy numer 3

2 łyżki drożdży zalewamy mlekiem i odstawiamy na 30-60 min, w tym czasie przygotowujemy wywar z siemienia lnianego, dwie łyżki zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na 30 min, następnie odcedzamy. Powstały śluz mieszamy z drożdżami,  surowym żółtkiem i łyżką miodu. Drożdże zapobiegają wypadaniu włosów, siemię lniane odżywia i natłuszcza, żółtko i miód to dodatkowa porcja witamin, które wygładzają włosy i nadają im lśniący zdrowy wygląd. Mieszankę nakładamy na 30-40 minut i stosujemy co 3-4 dni.

Komentarze