Jak usunąć kurzajkę?

Usuwanie kurzajkiJak usunąć kurzajkę? Nieestetyczne kurzajki, wywoływane przez wirusy, często pojawiają się na dłoniach czy stopach. Te małe brodawki niestety są zaraźliwe i należy się ich niezwłocznie pozbyć, ilekroć zauważmy taką zmianę u siebie. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście udanie się do specjalisty. Lekarz szybko i skutecznie usunie kurzajkę. Może ją wymrozić, wypalić lub usunąć za pomocą strumienia wiązki lasera.

Niestety, nie zawsze mamy możliwość niezwłocznego udania się do profesjonalisty.

Jak można się pozbyć kurzajki bez ingerencji lekarza?

 

Usunięcie kurzajki - smarowanie

Czy to bezpieczne i w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Na rynku znajduje się wiele specyfików do profesjonalnego usuwania kurzajek, na przykład specjalne sztyfty do ich wymrażania. Działają błyskawicznie i pozwalają nam na pozbycie się szpetnych brodawek w domowym zaciszu. A jeśli nie specyfiki z apteki? Istnieje też wiele domowych i całkowicie bezpiecznych sposób na pozbycie się kurzajek.

Każda kobieta zapewne ma w swojej łazience przynajmniej kilka flakoników lakierów do paznokci. Wystarczy pomalować kilkakrotnie kurzajkę, a warstwa lakieru pozbawi ją dostępu do powietrza, przez co brodawka zasuszy się i w ciągu kliku dni odpadnie.

Sposób na cierpliwych?

Taśma tekstylna, działająca jak plaster. Naklejamy na kurzajkę kawałek taśmy i czekamy około 10 dni. Po tym czasie taśmę odrywamy i ścieramy warstwę brodawki za pomocą pumeksu. Zabieg powtarzamy aż do całkowitego usunięcia kurzajki. Proces trwa zwykle kilka tygodni, a brodawka obumiera również poprzez brak dostępu do tlenu. Niewiele krócej trwa leczenie z wykorzystaniem octu jabłkowego. Fragment skóry z kurzajką dokładnie myjemy i wycieramy do sucha. Następnie pocieramy wacikiem nasączonym octem, przykładamy go do kurzajki i owijamy bandażem. pozostawiamy na noc, a kolejnego dnia zmieniamy opatrunek. Po kilku tygodniach kurzajka zniknie.

Możemy użyć także cytryny, moczonej w occie. Przykładamy ją do kurzajki i owijamy bandażem. Codziennie wymieniamy plasterek i obserwujemy kurzajkę. Po około tygodniu powinno już jej nie być. Zamiast cytryny możemy użyć plasterka świeżego ziemniaka. Sok z kartofli ma bowiem podobne działanie. Takie samo wykazuje olejek herbaciany oraz cytrynowy. W tym wypadku jednak wacik zmieniamy dwa razy w ciągu dnia, a kurzajka znika w 10-14 dni. Możemy także zakupić w aptece witaminę E, przełamać kapsułkę, zawartością posmarować kurzajkę, zabandażować i zmieniać opatrunek 3 razy w ciągu dnia. Po kilkunastu dniach kurzajka powinna zniknąć.

Zwolennicy naturalnych sposobów z pewnością chętnie sięgną po mlecza polnego. Przecinamy łodyżkę rośliny i wydobywamy z niej substancję prosto na kurzajkę. Zabieg powtarzajmy kilka razy dziennie aż do pozbycia się zmiany skórnej. Wiele osób na kurzajki poleca czosnek - uważajmy z jego stosowaniem, ponieważ może on uszkodzić delikatną skórę wokół zmiany.

Na koniec ważna informacja: jak poznać, że brodawka obumiera i niedługo odpadnie? Łatwo to rozpoznać, ponieważ kurzajka zmienia wtedy swoje zabarwienie: w środku zaczyna robić się ciemniejsza lub prawie czarna.

Komentarze