Jak poderwać chłopaka? Wskazówki dla każdej dziewczyny

jak poderwać chłopaka? Poznanie i poderwanie chłopaka nie należy do najłatwiejszych zadań, jakie stawia przed nami życie. Dawniej to dziewczyny, kobiety były zdobywane, a rolę zdobywców pełnili mężczyźni. Obecnie wygląda to nieco inaczej, panie coraz częściej i chętniej same przejmują inicjatywę i flirtują, podrywają, nadają tempa znajomości.

Jak poderwać chłopaka? Co zrobić, co powiedzieć, aby wymarzony mężczyzna się nami zainteresował i chciał kontynuować znajomość? Poniżej wiele wskazówek i porad dla każdej dziewczyny i kobiety. Wskazówki podzielone zostały na kategorie, inaczej bowiem warto postąpić w przypadku chłopaka, którego znamy, a inaczej w przypadku osoby, którą dopiero poznałyśmy lub nieznajomego, którego bardzo chcemy zapoznać.

Jak poderwać chłopaka, którego znamy - kolegę z klasy, z roku, z pracy?

W przypadku, gdy znamy chłopaka, który nam się podoba, coś nas z nim łączy, np. to nasz kolega z pracy, z roku na studiach czy z klasy - o wiele łatwiej będzie nam się do niego zbliżyć. Widujemy się bowiem regularnie, robimy pewne rzeczy razem, przebywamy w tych samych miejscach, mamy te same problemy (np. apodyktyczny szef, sprawdzian z matematyki, sesja egzaminacyjna). Zatem - do dzieła!

1. Wykorzystaj to, co Was łączy

Po pierwsze postaraj się wykorzystać to, co już masz, a dokładniej to, co Was łączy. Jesteście w tej samej klasie, szkole, pracujecie w jednym dziale? Super, w takim razie masz już punkt zaczepienia. Postaraj się go lepiej poznać, zagadaj na przerwie, zażartuj na temat nauczyciela, wykładowcy (oczywiście wszystko w dobrym guście!), wyślij śmieszny obrazek w mediach społecznościowych, nawiązujący do sytuacji, jaka miała miejsce w szkole/pracy… Możliwości masz wiele, wykorzystaj je!

2. Postaraj się z nim spędzać więcej czasu

Jeśli czujesz, że zależy Ci na tym chłopaku postaraj się z nim spędzić więcej czasu. Stań na przerwie w grupie znajomych, w której i on się znajduje, idź w pracy w tym samym czasie na lunch, wracajcie tym samym autobusem/tramwajem o ile to oczywiście możliwe. Jeśli uczęszcza on na jakieś zajęcia pozaszkolne czy inne, zapisz się na nie.

3. Postaraj się, abyście musieli zrobić coś razem

Wskazówka, która łączy się z poprzednią, jest jej doskonałym przykładem. Aby spędzać więcej czasu z chłopakiem, który nam się podoba doskonałym pomysłem jest dołożenie starań, aby zrobić coś z nim wspólnie. Zgłoś się do projektu, w którym i on chce wziąć udział, zaproponuj, że włączysz się działalność kółka tematycznego, którego i on jest członkiem… Możliwości jest sporo, wystarczy je tylko dobrze wykorzystać.

4. Dowiedz się co lubi i gdzie bywa po szkole/zajęciach/pracy

Nawet jeśli łączy Was na sama szkoła/klasa, uczelnia czy miejsce pracy, nie ograniczaj się jedynie do tych miejsc. Dowiedz się, co lubi Twój wymarzony chłopak, czym się interesuje i gdzie bywa. Staraj się tam pojawiać, oczywiście nie nachalnie, jeśli co 2 dni zobaczy Cię na tej samej siłowni może po prostu być zmęczony Twoją osobą… Takie niespodziewane spotkanie może być także świetnym sposobem do rozpoczęcia swobodnej rozmowy: "O, Ty też tutaj ćwiczysz? Ja od niedawna, polecasz do miejsce?", "Widzę, że też lubisz jeździć na rolkach, może jutro polecisz mi swoją ulubioną trasę lub pojedziemy nią razem, co Ty na to? Na koniec lody, ja zapraszam w ramach podziękowania".

Wspólna pasja
Wspólna pasja

5. Poszukaj wspólnych znajomych i zareklamuj się pozytywnie

Jeśli chodzicie do tej samej szkoły lub pracujecie w jednej firmie na pewno macie wspólnych znajomych. Skorzystaj z tego faktu i zareklamuj się pozytywnie w towarzystwie. Na pewno dotrze do niego ta informacja, koledzy przekażą mu, że jesteś ciekawą i wartą poznania osobą.

Jak poderwać chłopaka, którego dopiero poznałyśmy - w klubie, na imprezie?

A co w przypadku, gdy poznaliście się przed chwilą, albo dopiero go zauważyłaś, wymieniliście kilka spojrzeń i… nie wiesz, co dalej? Spokojnie, wiele zależy od tego, w jakim miejscu się poznaliście, rozejrzyj się i poszukaj punktu zaczepienia, który pozwoli Ci zacząć rozmowę i… Waszą relację.

1. Poproś do tańca, postaw drinka - wyjdź z inicjatywą!

Jeśli poznaliście się w klubie, na imprezie czy festynie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjść z inicjatywą. Zaproponuj mu wspólny taniec albo piwo/drinka: "Świetny kawałek, mam nadzieję, że nie pozwolimy, aby muzyka się marnowała, zatańczysz ze mną?" lub "Gorąco tu, napijemy się czegoś, ja zapraszam". Taka propozycja wypowiedziana swobodnym głosem i okraszona lekkim uśmiechem na pewno nie spotka się z odmową z jego strony.

Wspólny drink
Wspólny drink

2. Wskaż na podobieństwo między Wami

Skoro już jesteście w jednym miejscu, na pewno coś Was łączy. Widzisz, że patrzy dokoła znudzony, powiedz "Tobie też to miejsce wydaje się totalną porażką? Może poszukamy ciekawszego lokalu", a gdy patrzy zachwycony na kolejne eksponaty w muzeum podejdź i zagadaj: "Niezwykłe prawda? Dlatego właśnie lubię muzea, pokazują historię w tak ciekawy sposób, zgadasz się ze mną?"

3. Zapytaj go o opinię, zdanie na dany temat

Jeśli nie wiesz, jak zacząć rozmowę i obawiasz się, że nie odpowie na to, co powiesz, zapytaj go o coś, najlepiej o zdanie na konkretny temat: "Polecasz tego drinka? Wygląda fajnie", "Lubisz tu trenować? Ja jestem dopiero drugi raz, jeszcze nie mam zdania", "Jaki sklep sportowy polecasz w tej galerii? Chcę kupić buty do biegania, a może masz jaką ulubioną firmę, godną polecenia?"

4. Powiedz mu komplement i zacznij rozmowę

A może jeszcze odważniej? Doskonałym sposobem jest rozpoczęcie rozmowy poprzez powiedzenie komplementu, np. "Świetna bluza, powiesz, gdzie kupiłeś? Szukam prezentu dla brata na urodziny, marzy o podobnej", "Ale masz fajny telefon, jaki to model? Myślę o zmianie, polecasz tą markę?", "Wydaje mi się, że coś trenujesz, bo masz świetną formę, zdradzisz, jaka dyscyplina dała Ci taką kondycję?"

5. Poproś go o pomoc

Doskonałą opcją na podryw jest także sprawienie, że chłopak poczuje się potrzebny. Poproś go o pomoc, wsparcie ale w zakresie, jaki jest możliwy do udzielenia na obecną chwilę, np. "Przepraszam, pomożesz mi? Nie ogarniam tych biletomatów…", "Przepraszam Cię, nie wiesz, jak się stad dostać do dzielnicy ….". Wymyśl coś sensownego, ciekawego, zagadaj z uśmiechem.

Jak poderwać nieznanego nam chłopaka - którego spotykamy na przystanku, itp.?

Jeśli jesteś w trzeciej sytuacji: chłopak, który Ci się podoba jest Ci zupełnie obcy, niczego o nim nie wiesz i wpadłaś na niego przypadkiem lub spotykanie się co jakiś czas np. w autobusie czy na przystanku, nie załamuj się. W takim przypadku również masz szanse go poznać i… poderwać!

1. Postaraj się, aby Cię zapamiętał

Nie musisz oczywiście śpiewać w autobusie lub zrzucić zakupów mu wprost pod nogi ale postaraj się zrobić coś, aby Cię zapamiętał z tych Waszych pierwszych spotkań. Stań obok niego i lekko się uśmiechnij, usiądź obok w środku komunikacji miejskiej, daj się zapamiętać.

2. Zapytaj o coś neutralnego

Kolejny krok to próba rozpoczęcia rozmowy, najlepszym rozwiązaniem jest zapytanie o coś neutralnego. Pamiętaj jednak, by nie popełnić gafy, np. nie pytaj o godzinę, gdy masz w ręku telefon, na którym wyświetla się dokładny czas. Powiedz np.. "Przepraszam, która jest godzina, czekam na autobus, a rozładowała mi się komórka" (uprzednio oczywiście wyłącz aparat) lub "Którym autobusem dojadę do centrum bez przesiadki?"

3. Wpadnij na niego "przypadkiem"

Ciekawy sposób na rozpoczęcie znajomości ale istotne jest tu zachowanie rozsądku, umiaru i taktu - wysiadając z tramwaju lub idąc chodnikiem postaraj się delikatnie go potrącić, niby z nieuwagi, przeproś z uśmiechem i zaproponuj coś w ramach zadośćuczynienia, np. wyjście na kawę do pobliskiej kawiarni czy wzięcie jej na wynos.

Zaczep go
Zaczep go!

4. Poproś o coś, o radę, pomoc

Nawet jeśli go nie znasz, dobrym pomysłem na rozpoczęcie rozmowy jest poproszenie o pomoc, radę, wsparcie, np. "Przepraszam, możesz zdjąć mi te buty z najwyższej półki? Nie widzę nikogo ze sprzedawców, a to akurat mój rozmiar, co w ogóle o nich myślisz, znasz tą markę?".

5. Zacznij rozmowę od zdawkowej uwagi

Z powodzeniem możesz również zacząć rozmowę od zdawkowej uwagi, np. "Ale zimno, chyba oszczędzają na ogrzewaniu w tych tramwajach, też czujesz, że jakoś chłodno tu?" albo "Taka kolejka, że nie zdążę po ulubioną kawę, nie wiesz, gdzie jeszcze mają dobrą?"

Tego nie rób - działania, które lepiej sobie odpuścić

Powyższe wskazówki mogą być pomocne w poznaniu oraz poderwaniu chłopaka, który nam się podoba, a czego nie robić? Jakich zachowań i zwrotów unikać, aby nie zrazić do siebie potencjalnego partnera i nie popełnić towarzyskiej gafy?

  • Nie narzucaj się - nie bądź nachalna i namolna - nikt nie lubi nachalnych ludzi, postaraj się do nich nie zaliczać. Nie chodź za nim, nie wyczekuj na przystanku, nie pytaj ciągle o coś, nie siadaj obok niego na każdej przerwie… to na dłuższą metę może stać się męczące. Zamiast tego daj mu na chwilę od siebie… odpocząć. Zatęskni? To dobry znak!
  • Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś - chcesz, żeby on Cię zauważył, zainteresował się Tobą, zakochał… Nie udawaj więc nikogo innego, bądź sobą, nie dopasowuj się. Lubi blondynki, a Ty masz ciemne włosy? A jaką masz pewność, że Cię zauważy, jak je przefarbujesz? Rób wszystko, aby zaciekawić go taką osobą, jaką jesteś.
  • Nie działaj z dużego zaskoczenia - czasami działanie z zaskoczenia przynosi doskonałe efekty, pamiętaj jednak, aby nie przesadzić, nie wpadaj do jego biura co rano z kubkiem kawy, nie zjawiaj się niespodziewanie w różnych miejscach… Nie dość, że uzna Cię za namolną, to jeszcze infantylną… a chyba nie o to chodzi, prawda?
  • Nie stosuj manipulacji i szantażu - w miłości jak na wojnie, wszystkie chwyty dozwolone? Z jednej strony tak, ale czy Ty też chciałabyś być zdobywana na wszelkie możliwe sposoby, dążąc po celu "po trupach"? pod żadnym pozorem w procesie zdobywania chłopaka Twoich marzeń nie uciekaj się do technik manipulacyjnych, w tym szantażu emocjonalnego. On ma być z Tobą z miłości, a nie ze strachu czy poczucia winy, prawda?
  • Nie graj zazdrością - wiele osób myśli, że jeśli w ukochanym chłopaku wzbudzimy zazdrość on natychmiast zwróci na nas uwagę. Owszem, czasami jest to skuteczna metoda ale o wiele lepsze jest granie "fair". Zaprzestań tego typu praktyk, skup się na tym, aby poznał Cię jako szczerą i lojalną osobę. Z drugiej strony chłopak może odnieść wrażenie, że faktycznie jesteś w związku i stracić zainteresowanie kontynuowaniem znajomości z Tobą.

To zawsze działa! Wskazówki uniwersalne na skuteczny podryw

Na zakończenie kilka porad, które warto wdrożyć w życie na pewno, które są proste ale i niezwykle skuteczne.

  • Bądź sobą, postaw na naturalność - jeśli planujesz poderwać chłopaka przede wszystkim postaw na naturalność. Ciesz się tym, jaka jesteś i pokaż mu to. Jeśli on zobaczy, że Ty uważasz się za świetną dziewczynę, sam także zacznie Cię tak traktować.
  • Pokaż mu, jaka jesteś fajna - właśnie, pokaż mu, że jesteś fajną i wartościową osobą, pokaż, że masz zalety ale i wady ale akceptujesz je i potrafisz się nawet z nich śmiać. Jeśli on zobaczy Twoją pewność siebie na pewno zechce Cię bliżej poznać.
  • Powiedz mu coś miłego - komplementy zawsze są w cenie, najważniejsze by były szczere i wypowiedziane z uśmiechem. Nie komplementuj go nachalnie, rzuć miłą uwagę mimochodem, np. "O, Kamil, miło Cię widzieć" albo "Hej, o jaka fajna bluza, podoba mi się, już był dzwonek, bo nie słyszałam?" lub "Cześć, już wróciłeś z urlopu? Fajnie, brakowało Cię w firmie, mam nadzieję, że odpocząłeś, dobrze wyglądasz".
  • Spraw, by chciał Cię poznać - wyobraź sobie taką sytuację: chłopak pyta Cię "Dlaczego mam chcieć Cię poznać i być z Tobą?". Zastanów się nad tym, co mogłabyś mu odpowiedzieć. Dlaczego właśnie Ty? I działaj zgodnie z ta odpowiedzią. Spraw, by chłopak chciał Cię poznać, pokaż mu się jako interesującą, ciekawą, pełną pasji osobę, która na pewno… odmieni jego życie na lepsze.
  • Nie rób nic na siłę - starasz się ale mimo to efektów brak? W przypadku każdego podrywu czy usilnych jego prób przychodzi taki moment, że… warto zaprzestać wysiłków. Nie rób niczego na siłę, nie biegaj za chłopakiem, który najwyraźniej… nie jest zainteresowany kontynuowaniem znajomości z Tobą. Poradzenie sobie z odrzuceniem, odmową to już niestety temat na kolejny, podobny temu tekst.

Powyższy artykuł z pewnością dla wielu dziewcząt stanie się praktycznym i przydatnym poradnikiem, pozwalającym na bliższe poznanie się z chłopakiem. Pamiętaj jednak, że każdy przypadek, każda relacja jest inna, należy podchodzić do tej kwestii elastycznie ale i nauczyć się kontrolować swoje emocje. Jasne jest, że przebywanie w pobliżu wymarzonego chłopaka wiąże się z silnymi emocjami, czujesz radość, ekscytację, podniecenie, prawie euforię… Trudno Ci się skupić, słowa więzną w gardle, zaczynają trząść się ręce, nerwowo chichoczesz… Spokojnie. Aby działać skutecznie bardzo istotne jest radzenie sobie z tymi emocjami. Przekonaj się do technik relaksacyjnych, wizualizuj swój sukces, to na pewno pomoże Ci w jego osiągnięciu. Powodzenia!

Komentarze

BlueAngel
Cały świat zna trenerów uwodzenia. Mężczyźni oferują swoją wiedzę i praktyczne szkolenie osobom niepewnym siebie, którym zależy na poznaniu prawdziwej miłości lub wielu kobiet na kilka przygód. Jednak mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że z uwodzeniem mają także problem kobiety. Dla nich również są przygotowane szkolenia, chociaż nie wyglądają tak charakterystycz nie, jak te oferowane przez mężczyzn. Niektórzy trenerzy uwodzenia oferują swoje usługi także kobietom, ale one rzadko decydują się z nich korzystać. Wynika to ze wstydu, zahamowania albo niepewności, czy mężczyzna będzie w stanie im pomóc. Znacznie chętniej sięgają więc po analogiczne usługi oferowane przez kobiety. Tak jest nie tylko wygodniej, ale także bezpieczniej, bo wydaje się, że kobieta lepiej przygotuje do uwodzenia, niż mężczyzna. Nie ma jednoznacznych dowodów mówiących o tym, która płeć jest w uwodzeniu lepsza ani kto powinien kogo uczyć, ale pewne jest, że liczy się komfort. Tutaj trenerki uwodzenia są niezawodne, bo pomagają kobietom także na płaszczyźnie psychicznej.