Domowe sposoby na rozjaśnianie włosów

Domowe rozjaśnianie włosówWiele z nas marzy o jasnych włosach lub przynajmniej uzyskaniu delikatnych, jaśniejszych refleksów na swoich ciemnych kosmykach. Obawiamy się jednak rozjaśnienia u fryzjera z uwagi na zniszczenie włosów, gdyż bezpieczniejsze dla nich jest farbowanie na ciemniejszy kolor. Można jednak przeprowadzić rozjaśnienie w domowym zaciszu z użyciem naturalnych składników i to wcale nie wody utlenionej, która niszczy pasma jak chemiczne rozjaśniacze.

Warto poznać ciekawe, domowe sposoby na rozjaśnienie włosów, które nie tylko nie wysuszą nam włosów ale dodatkowo je odżywiają.

Rumianek - rozjaśnia i odżywia

Posiadaczki naturalnych blond włosów z pewnością nie raz myły swoje pasma w szamponie z dodatkiem rumianku, dedykowanym właśnie blondynkom. Rumianek posiada właściwości rozjaśniające, dlatego dodawany jest do kosmetyków dla osób z jasnymi włosami: przywraca im naturalny odcień i dodatkowo odżywia. Płukanie umytych włosów naparem z rumianku pozwoli na ich delikatne rozjaśnienie i dodatkowo je wzmocni. Płukanka daje efekt delikatnych refleksów: idealnych na okres jesienny, kiedy włosy zwykłe są poszarzałe i utraciły blask, wraz ze zmniejszoną ilością słonecznych dni.

Cytrynowa moc w rozjaśnianiu włosów

Naturalnym sposobem na rozjaśnienie włosów jest… cytryna, a dokładniej sok z cytryny, z którego przygotowujmy płukankę. Pamiętajmy, by sok rozcieńczyć z wodą i taką mieszanką płuczemy włosy po ich umyciu. Warto również dodać kilka kropel soku z cytryny do szamponu, którego używamy na co dzień. Pozwoli nam to na regularne i delikatne rozjaśnienia włosów przy każdym myciu. Możliwe jest tez wcieranie mieszanki soku i wody (w proporcji 1:3) w suche włosy. Co ciekawe, cytryna nie tylko rozjaśnia włosy ale też je odżywia. Sok z cytryny sprawia, że pasma ją mocniejsze oraz zapobiega ich wypadaniu. Sok przyspiesza wzrost włosów oraz opóźnia ich siwienie. Włosy po kuracji z dodatkiem soku z cytryny nabierają blasku, nie elektryzują się, pozbywamy się łupieżu oraz osiągamy zwycięstwo w walce z przetłuszczającą się skórą głowy. Pamiętajmy, by ostrożnie stosować cytrynę w przypadku włosów kręconych: kwaśne pH może niszczyć końcówki.

Witamina C dla jaśniejszych włosów

W cytrynie znajduje się duża ilość witaminy C i to ona odpowiedzialna jest za efekt rozjaśniania. Możemy wykorzystać ją bezpośrednio, używając do rozjaśniania tabletek musujących, dostępnych powszechnie w aptekach i wielu sklepach spożywczych. Potrzebujemy około 5 tabletek witaminy C, zawierających 500 gram substancji. Wystarczy je rozkruszyć, wymieszać z porcją szamponu, jakiego używamy na co dzień i nakładamy mieszankę na zmoczone włosy, po czym przykrywamy czepkiem kąpielowym lub reklamówką i ręcznikiem. Czekamy około godziny i zmywamy. W przypadku wystąpienia objawów alergii, w tym uczucia swędzenia czy pieczenia, należy bezzwłocznie zmyć mieszankę.

Rozjaśnianie włosów octem winnym

Naturalne rozjaśnianie prowadzić można również z użyciem octu winnego. Doskonale sprawdza się zarówno ocet biały, jak i czerwony. Mieszamy go z kilkoma kroplami soku z cytryny oraz umieszczamy w butelce z rozpylaczem. Całością spryskujemy suche włosy i pozostawiamy na około 10 minut, następnie płuczemy. W ten sposób rozjaśnimy włosy delikatnie lub jedynie konkretne pasma. Jeśli zależy nam na rozjaśnieniu głębszym, przygotowujemy płukankę z octu winnego, którą płuczemy suche włosy, następnie myjemy je szamponem i płuczemy mieszanką z dwóch filiżanek wody i dwóch łyżek stołowych octu winnego.

Rozjaśnianie włosów miodem

Doskonale włosy rozjaśnia również naturalny miód. Wystarczy dodać łyżkę miodu do odżywki do włosów i normalnie nałożyć ją na pasma i spłukać. Można przygotować także odżywkę z miodu i oliwy z oliwek (w równych proporcjach) i taką miksturę dokładnie wetrzeć we włosy. Zmywamy ją po około pół godzinie. Możemy go łączyć także z sokiem z cytryny, efekt będzie silniejszy. Miód nie tylko rozjaśnia ale też doskonale nawilża, odżywia i regeneruje zniszczone włosy, w tym rozdwojone końcówki. Miód skutecznie przyspiesza wzrost włosów, nowe kosmyki są elastyczne i mocne.

Płukanki z kompotu z rabarbaru

Jeśli moc rumianku i cytryny są nam znane to… zapewne o płukankach w kompocie rabarbarowym słyszało niewiele z nas. Wypłukanie włosów w mocnym, rabarbarowym kompocie pozwoli na delikatne, naturalne rozjaśnianie włosów. Można przygotować także napar z ususzonego korzenia, działa nieco silniej i dodatkowo odżywia kosmyki.

Cynamon na rozjaśnianie włosów

Kolejną nowinką w rozjaśnianiu włosów jest… cynamon. Tą aromatyczną przyprawę mieszamy z odżywką do włosów i nakładamy dokładnie na pasma. Przykrywamy czepkiem lub reklamówką z ręcznikiem i czekamy około 4 godzin. Następnie myjemy głowę swoim szamponem i suszymy włosy.

Naturalne rozjaśnienie słońcem

Korzystając z różnorodnych sposobów na rozjaśnianie włosów nie zapominajmy o tym najprostszym, a dokładniej o… słońcu. To promienie słoneczne naturalnie rozjaśniają nasze włosy. Słońce ziała silniej, jeśli wystawimy na jego działanie mokre włosy. Pamiętajmy jednak, by zabieg stosować latem lub w ciepłe dni, aby rozjaśnienia nie przypłacić przeziębieniem lub grypą.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na szybkie i bezpieczne domowe rozjaśnianie włosów, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim. Dla nas to doskonała informacja: nie ma potrzeby chemicznego rozjaśniania włosów, aby cieszyć się pięknymi, jasnymi refleksami na swoich pasmach. Ponadto, stosowane w domowym rozjaśnianiu produkty wspomagają pielęgnację włosów, odżywiają je oraz wzmacniają.

Komentarze