Domowe sposoby na liszaj twardzinowy

Liszaj trarzdzinowyLiszaj przeważnie pojawia się u kobiet po menopauzie, rzadziej u mężczyzn, a w przypadku dzieci ta choroba pojawia się bardzo rzadko.

Niestety przyczyny tej choroby nie są dokładnie znane. Najprawdopodobniej głównym podłożem powstawania tej choroby to zmiany hormonalne w organizmie, genetyka oraz zbyt wysoka aktywność układu odpornościowego.

Co to jest liszaj twardzinowy?

Jest to nieprzyjemna choroba skóry, która w większości przypadków pojawia się w okolicach narządów płciowych i odbytu. Objawy to:

  • Swędzenie,
  • Krwawienie,
  • Pęcherze,
  • Ból,
  • Dyskomfort.

Domowe sposoby na liszaj twardzinowy

Liszaj twardzinowy leczony jest przeważnie glikokortykosteroidami, preparatami przeciwgrzybicznymi i przeciwbakteryjnymi. Jednak czasem te metody okazują się niewystarczające, więc konieczne jest wprowadzenie leczenia domowego, pewnych zmian w swoim życiu, które mogą znacznie poprawić komfort życia.

Po pierwsze dieta!

Postaraj się uzupełnić swoją dietę w produkty, które zawierają witaminę A oraz E. Witamina A jest potrzebna przy liszaju, ponieważ jest odpowiedzialna między innymi za integralność błon komórkowych i reguluje wzrost tkanki nabłonkowej, zaś witamina E wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Jeżeli z jakiś powodów nie jesteś w stanie zmienić diety to zacznij zażywać kapsułki Piascedliny, zawierają one olej z awokado i olej sojowy, które posiadają mnóstwo witamin A i E.

Wyeliminuj cukier ze swojej diety! badania wykazują, że liszaj twardzinowy jest w jakiś sposób powiązany z grzybicą. A niestety zwiększona ilość cukrów w diecie sprzyja powstawaniu grzybicy. Wystarczy, że słodką przekąskę wyeliminujesz ze swojego jadłospisy na rzecz przekąski warzywnej.

Po drugie maść z witaminą A!

Jest to maść do kupienia w każdej aptece i sklepie zielarskim. Maść należy stosować na miejsca zmienione przez liszaj. Stosowanie maści pomaga zredukować objawy oraz wspomaga leczenie. Stosuj ją według potrzeby, ale nie rzadziej niż dwa razy dziennie.

Po trzecie nawilżanie!

Podczas trwania choroby postaraj się nie wysuszać okolić intymnych zwykłym mydłem lub żelem pod prysznic. Postaraj się używać specjalnych preparatów myjących, które nie wysuszają skóry a wręcz dodatkowo ją nawilżają i pomagają w odnowie prawidłowej flory bakteryjnej skóry. Postaraj się również używać preparatów, które będą nawilżały skórę okolic intymnych. Kupuj tylko dobre i sprawdzone preparaty!

Po czwarte bielizna!

Zrezygnuj z obcisłej bielizny, która będzie dodatkowo drażniła wrażliwą już skórę. Zamiast na stringi postaw na wygodne figi, bokserki, które nie będą zbytnio ingerowały w środowisko okolic intymnych i nie będą zbyt obcisłe. Stringi będą nieodpowiednie, ponieważ będą nasilały dokuczliwe objawy. Postaw na bawełnę, a nie na syntetyki.

Po piąte nastawienie!

Liszaj twardzinowy jest to choroba przewlekła, a leczenie nie należy do najłatwiejszych i najkrótszych. Jednak nie możesz się w żadnym przypadku załamywać i odpuszczać! Nie ma sprawdzonego, skutecznego leczenia domowego, więc nie rezygnuj z tradycyjnego leczenia. Próbuj metod zapisanych przez lekarza i stosuj się do powyższych rad. Pamiętaj - liszaj to jeszcze nie koniec świata!

Autor: www.medicinemag.pl.

Komentarze