Kalendarz adwentowy handmade. Pomysły jak zrobić kalendarze adwentowe

Kalendarz adwentowy handmadeZnany od lat kalendarz adwentowy to grudniowa tradycja, która bardzo umila czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Do najpopularniejszych gotowych kalendarzy adwentowych należą bombonierki z ukrytymi czekoladkami w 24 okienkach - najczęściej wybieramy je dla dzieci. Wśród nastolatek oraz dorosłych kobiet popularnością cieszą się kosmetyczne kalendarze adwentowe, które skrywają miniaturkę jakiegoś kosmetyku. Sprawdź pomysły na kalendarz adwentowy handmade.

Kalendarz adwentowy handmade - pomysły jak go zrobić

Jeśli chcemy sprezentować dziecku, komuś z rodziny lub przyjaciółce piękny i oryginalny kalendarz adwentowy, wówczas, zamiast kupować gotowy produkt w sklepie, warto wykonać go własnoręcznie. Możemy w nim umieścić dowolne drobne podarunki na przykład słodycze, kosmetyki, torebki z różnymi aromatycznymi herbatami lub kapsułkami kawy, albo po prostu karteczki z pełnymi miłości i ciepła sentencjami, które sprawią, że obdarowana osoba każdego dnia po ich przeczytaniu poczuje się naprawdę wyjątkowo. Nietuzinkowych sposobów wykonania takiego podarunku jest bardzo wiele. Przyjrzyjmy się bliżej różnych sposobom wykonania.

Kalendarz adwentowy z woreczków
To chyba najprostsza do wykonania i najpopularniejsza koncepcja. Do jego zrobienia będziemy potrzebować 24 niewielkich woreczków. Mogą to być woreczki bawełniane, lniane, płócienne, jutowe lub filcowe. Wkładamy do nich podarunki w dowolnej postaci i zawiązujemy je ozdobnymi wstążeczkami lub sznurkiem. Takie woreczki możemy przypiąć klamerkami do sznurka lub grubej wstążki i powiesić na przykład nas kominkiem. Jeśli dajemy taki kalendarz adwentowy w prezencie komuś spoza domowników, wówczas ponumerowane woreczki włóżmy do ozdobnego pudełeczka, a osoba obdarowana będzie mogła codziennie je otwierać i wyjmować jedną paczuszkę.

Kalendarz adwentowy z papierowych torebek
Taką adwentową inspirację wykonuje się podobnie jak tą z woreczków materiałowych, z tym że papierowe torebki możemy spiąć spinaczami, zszywkami lub zakleić ozdobną taśmą klejącą. Papierowe torebki z cukierkami, czekoladkami lub innymi drobnymi podarunkami numerujemy i wieszamy na sznurku, układamy w dekoracyjnym pudełku, przypinamy do korkowej tablicy lub przyczepiamy małymi magnesami do lodówki.

Kalendarz adwentowy z ozdobnych kopert
Ten rodzaj może mieć bardzo elegancki lub romantyczny charakter. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla ukochanej osoby, ale również dla siostry czy przyjaciółki. Ponadto wręcz idealnie będzie pasował jako dekoracja mieszkania. W tym celu wybierzmy większe lub mniejsze ozdobne koperty w jednym z typowych bożenarodzeniowych kolorów, czyli złotym, czerwonym lub zielonym. Włóżmy do nich karteczki z romantycznymi wyznaniami dla ukochanego albo motywacyjnymi lub wspierającymi cytatami dla przyjaciela. Możemy do nich dołączyć małe czekoladki. Taki kalendarz adwentowy będzie również idealny dla rodziców - wystarczy w kopertach umieścić po dwie torebki (dla mamy i taty) z aromatycznymi herbatami z edycji świątecznych. W rogu kopert możemy zrobić dziurki i przewlec przez nie ozdobną tasiemką, na której powiesimy całość. Koperty też możemy ułożyć starannie w pięknym pudełku ozdobionym świątecznymi motywami.

Kalendarz adwentowy z małych pudełeczek
Jest to jedna z popularniejszych form. W pięknych małych pudełeczkach możemy ukryć czekoladki, cukierki, elementy biżuterii lub inne małe prezenty. Pudełka można ponumerować i po prostu ustawić obok siebie na komodzie czy stole albo ułożyć je starannie w większym pudełku. Możemy je przewiązać wstążeczkami lub nakleić na nie naklejki ze świątecznymi motywami. Takie rozwiązanie będzie idealną dekoracją bożonarodzeniową.

Kalendarz adwentowy z rolek po papierze toaletowym
Z pewnością jest to niecodzienny pomysł na kalendarz adwentowy handmade, jednakże z takich rolek możemy wyczarować absolutnie wyjątkowy prezent dla naszego dziecka. W tym celu wystarczy wykonać konstrukcję o kształcie małego domku lub choinki. Tutaj będzie trzeba już wykazać się odrobiną zdolności manualnych. Najpierw musimy bowiem wykonać z tektury lub kartek bloku technicznego szablon domku albo choinki, takiej wielkości, aby zmieściły się w nim 24 rolki po papierze toaletowym. Następnie sklejamy podstawę domku lub choinki i przyklejamy do ich tylnej ściany rolki po papierze. Taka konstrukcja będzie swoim wyglądałem przypominać nieco popularne domki dla owadów, w których umieszczone są otwory (z przodu) - bambusowe rurki. By dzieło stanowiło ciekawy pomysł na dekorację świąteczną, domek lub choinkę musimy pomalować farbkami bądź obkleić papierem kolorowym. Następnie wkładamy w światło rolek po papierze drobne podarunki dla dziecka i zaklejamy rolki ponumerowanymi kółeczkami z papieru kolorowego. Zrobienie takiego kalendarza adwentowego będzie wymagało trochę więcej czasu i zaangażowania, ale możemy być pewni, że nasza pociecha będzie nim po prostu zachwycona.

Kalendarz adwentowy z kubeczków po jogurtach
Oryginalnym i zero waste pomysłem na zrobienie kalendarza adwentowego jest wykorzystanie niewielkich kubeczków po jogurtach lub deserkach. Pomalujmy je farbkami, ponumerujmy i włóżmy pod nie czekoladki, cukierki lub inne drobiazgi. Taka propozycja będzie idealna dla małego dziecka, ponieważ wydobycie słodkości spod kubeczka jest bardzo łatwe - nie wymaga otwierania żadnych pudełeczek, kopert ani innych skrytek.

Kalendarz adwentowy z foremek na pierniczki świąteczne
Fantastyczny pomysł, który wykorzystuje... foremki do pieczenia pierniczków. Wystarczy do każdej foremki przywiązać kolorową wstążeczkę lub sznureczek. W jej okienku umieszczamy łakocie, a następnie całość zakrywamy folią aluminiową, papierem kolorowym lub bibułą. Na koniec na środku każdego pakuneczku naklejamy numer. Możemy być pewni, że dziecko codziennie z ekscytacją i radością będzie otwierało okienka takiego kalendarza adwentowego.

Co włożyć do kalendarza adwentowego handmade?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie, co można włożyć do takiego kalendarza dla dziecka, aby był on jak najbardziej atrakcyjny? Tak naprawdę możliwości są tutaj praktycznie nieograniczone. Oprócz tradycyjnych cukierków i czekoladek, w okienkach mogą znaleźć się także pierniczki i ciasteczka, albo na przykład żelki w kształcie zwierzątek.

Jeśli nie chcemy wypełniać okienek łakociami, wówczas możemy do nich włożyć takie drobiazgi, jak:

  • naklejki;
  • kredki;
  • małe zestawy klocków lub puzzli;
  • autka;
  • balony;
  • magnesy;
  • figurki zwierzątek lub postaci z bajek;
  • gumki i spinki do włosów;
  • styropianowe bombki do samodzielnego pomalowania.

Z kolei do kalendarza adwentowego dla osoby dorosłej poza słodyczami możemy włożyć:

  • świeczki zapachowe,
  • biżuterie,
  • ozdoby do włosów,
  • herbatę,
  • artykuły piśmiennicze,
  • kosmetyki,
  • akcesoria do pielęgnacji urody.

Tak naprawdę nie liczy się to, co włożymy do okienek naszego dzieła, ważne byśmy włożyli w proces tworzenia kalendarza adwentowego serce. Bliscy na pewno to docenią i będą czerpać radość z tego wyjątkowego czasu oczekiwania.

Komentarze