Perfumy Gucci: ikona w świecie perfum

Perfumy GucciGucci to jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych domów mody na świecie. Jego historia jest niezwykle burzliwa, a nawet skandaliczna, natomiast nie przeszkodziło to marce w osiągnięciu pozycji jednego z najważniejszych kreatorów, stanowiącego synonim prestiżu, luksusu i dobrej klasy. Dla Gucci pracowali i nadal pracują najwięksi projektanci naszych czasów, którzy opracowują nie tylko ubrania, galanterię skórzaną czy dodatki, ale także wspaniałe zapachy. Perfumy Gucci to kwintesencja dobrego stylu, o czym więcej przeczytasz w naszym artykule.

Marka Gucci - jak to się zaczęło?

Historia domu mody Gucci sięga początków XX wieku, kiedy to założyciel marki, Guccio Gucci, rozpoczął produkcję luksusowej galanterii skórzanej. Dzięki oryginalnej wizji i wysokiej jakości produktów, marka szybko zdobyła uznanie. Dość napisać, że galanterię Gucci nosiły największe gwiazdy ówczesnego świata, by wymienić tylko Grace Kelly, Audrey Hepburn czy Jackie Kennedy.

Styl Gucci został błyskawicznie wypromowany przez światowe elity, a sama marka osiągnęła wręcz gwiazdorski status.

Przełomowe produkty

Marka Gucci od samego początku istnienia stawiała na innowacyjność i oryginalne wzornictwo. To jej zawdzięczamy takie – dziś uważane za powszechne – rozwiązania, jak chociażby wsuwane pantofle wzorowane na mokasynach czy torbę z bambusowym uchwytem.

Do pewnego momentu Gucci stroniło natomiast od kontrowersji, skupiając się na projektowaniu i produkcji rzeczy luksusowych, z klasą, przeznaczonych dla klientów z bardzo zasobnym portfelem, którzy po prostu chcieli epatować prestiżem. Wizerunek marki wkrótce miał się jednak zmienić.

Rodzinne intrygi

Jak to często bywa w takich sytuacjach, fala sukcesów i ogromne pieniądze płynące do imperium Gucci spowodowały waśnie w rodzinnym interesie. Zostało to świetnie zaprezentowane w słynnym filmie „Dom Gucci” z Lady Gagą. Skandale niemal doprowadziły markę do upadku, zmieniając jej historię i zmuszając do poszukania zewnętrznego inwestora.

Era Toma Forda

Przełomowym momentem w historii marki Gucci był rok 1994, kiedy to do domu mody dołączył młody projektant Tom Ford. Dzięki jego innowacyjnemu podejściu i świeżemu spojrzeniu podupadająca marka zyskała drugie życie.

Ford postawił na bardzo odważne, seksowne i nowoczesne projekty, które diametralnie zmieniły charakter nudnej, skostniałej i goniącej własny ogon marki. To pozwoliło wrócić Gucci do pierwszej ligi domów mody.

Dość napisać, że ostatnia kolekcja Forda dla Gucci, czyli Jesień/Zima 2004-2005, została uznana za jedną z najlepszych w historii światowej mody.

Perfumy Gucci

W ofercie Gucci stosunkowo późno pojawiła się kolekcja zapachów, choć inne marki modowe eksperymentowały z perfumami już znacznie wcześniej. Włoski potentat wprowadził pierwszy zapach do swojej oferty dopiero w 1974 roku. Debiutancki Gucci No 1. zrobił furorę, ośmielając markę do dalszego rozwijania działu perfum.

W ofercie Gucci znajdziemy zarówno perfumy damskie, jak i męskie, a do najpopularniejszych zapachów należą Gucci Guilty oraz Gucci Bloom. Oba zapachy są dostępne w ofercie Super Drogerii, czyli czołowej drogerii internetowej, która oferuje wyłącznie markowe, oryginalne perfumy z oficjalnego źródła, w dodatku w bardzo atrakcyjnej cenie.

Z pełną gamą perfum Gucci dostępnych w ofercie Super Drogerii zapoznasz się na stronie https://www.super-drogeria.pl/pl/producers/gucci-1662373319.html.

Podsumowanie

Dziś marka Gucci ma wręcz kultowy status i niezaprzeczalną pozycję w świecie mody, skupiając się na produkcji galanterii skórzanej, ubrań oraz właśnie perfum. Pomimo licznych skandali, które niemal doprowadziły ją do upadku, a na pewno mocno nadszarpnęły jej reputację, marka obroniła się i pozostaje synonimem wyrafinowanego stylu, znakomitej jakości, oryginalności oraz ponadczasowej elegancji.

Choć na zakup np. ubrań Gucci mogą sobie pozwolić nieliczni, to już perfumy tej marki są znacznie łatwiej dostępne, również na przeciętną kieszeń. Warto z tego skorzystać!

Komentarze