Dieta z torebki - koktajle odchudzające

Koktajl na odchudzanieKoktajle na odchudzanie w ostatnich latach zrobiły ogromną karierę. Dlaczego? Metoda odchudzania przy pomocy koktajli jest prosta i łatwa do stosowania, nawet dla tych najbardziej zapracowanych. Takie odchudzanie nie wymaga liczenia kalorii ani przyrządzania specjalnych posiłków.

Jedyne co trzeba zrobić to zakupić taki koktajl, który będzie odpowiedni dla danej osoby i przestrzegać zasad stosowania producenta.

Koktajle odchudzające - działanie

Koktajle odchudzające w proszku mają za zadnie utrzymać uczcie sytości na dłużej, przez co mniej jesz, nie podjadasz, a to oznacza, że dostarczasz organizmowi mniej kalorii. Jednocześnie funkcją takich napojów jest przyspieszenie metabolizmu i pomoc w szybszym spaleniu kalorii. Zazwyczaj są to koktajle proteinowe, ponieważ białka są trawione znacznie dłużej niż tłuszcze czy węglowodany. Organizm najpierw spala inne składniki podczas gdy ty nadal nie czujesz głodu.

Koktajle odchudzające - skład

Najbardziej skuteczne są koktajle, które zawierają białko serwatkowe. Dlaczego czujemy się syci po zastosowaniu takiego napoju? Przykładowo: 30 gramów proszku na bazie białka serwatkowego zawiera ma około 110 kalorii, 2 gramy tłuszczu, 1 gram węglowodanów, 1 gram cukru i 23 gramy białka. Badania dowodzą, że taki proszek działa najskuteczniej na tłumienie głodu.

Podobny w działaniu jest proszek sojowy. Naukowcy donoszą, że picie napojów na bazie tego proszku daje pozytywne rezultaty w procesie chudnięcia. Badania pokazały, także że osoby otyłe stosujące dietę na bazie koktajli odchudzających straciły na wadze znacznie więcej niż osoby będące na konwencjonalnej, zbilansowanej diecie.

Kolejnym składnikiem powszechnie znajdującym się w koktajlach odchudzających jest L-karnityna. Jest ona niezbędna, aby tłuszcz mógł zostać zamieniony w energię. L-karnityna wpływa na redukcję zapasowej tkanki tłuszczowej, i równocześnie ogranicza odkładanie się tłuszczu dostarczanego z pożywieniem. Jeżeli zostanie spożyta przed wysiłkiem fizycznym, znacznie zwiększa wydolność organizmu. Ponadto L-karnityna pełni także role detoksykacyjną, a także zwiększa wydajność organizmu.

Częstym składnikiem napojów odchudzających jest także zielona herbata. Jej obecność jest bardzo pożądana ponieważ zawiera ona przeciwutleniacze, które mogą wpływać na metabolizm przyczyniając się do stymulowania spalania tkanki tłuszczowej, zwłaszcza podczas aktywności fizycznej.

Nowoczesne koktajle odchudzające zawierają także dodatkowe składniki wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej i przyspieszające przemianę materii, różne w zależności od producenta

Jak wybrać?

Kupując koktajl odchudzający warto rozważyć kilka kwestii. Posiłek zastępczy w postaci koktajlu powinien zapewniać właściwą równowagę kalorii pochodzących z białek, węglowodanów, błonnika, a także musi zawierać wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Napój taki nie powinien mieć w swoim składzie tłuszczy nasyconych, izomerów trans tłuszczów ani cukrów. Niektóre koktajle mają bardzo wysoką zawartość cukru! Wybierając koktajl upewnij się, że zawartość kalorii jest właściwa dla Ciebie. Powinien on być rożny w zależności od tego, czy używasz napoju jako zamiennika posiłku czy jako przekąski. Zarówno zbyt dużo cukru, jak i zbyt niska kaloryczność sprawi, że będziesz jadł więcej przez co odniesiesz porażkę w zrzucaniu kilogramów. Jeżeli jesteś na niskowęglowodanowej diecie także zmienniki posiłków nie powinny zawierać dużej ilości węglowodanów.

Porównaj różne marki, tak zbyt podjąć jak najbardziej świadomą decyzję. Porównaj skład poszczególnych produktów, zwróć uwagę na poziom białka, tłuszczu i węglowodanów. Jeśli masz problem z wyborem skonsultuj się ze specjalista, który doradzi jaki koktajl będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Bezpieczeństwo

Diety w proszku są sklasyfikowane jako suplementy diety, co oznacza, że nie podlegają one tym samym przepisom co prawdziwa żywność czy leki. Koktajle odchudzające nie mają żadnych formalnych standardów składników. Przez co mogą zawierać elementy, które nie zostały potwierdzone przez badania naukowe. Przed skorzystaniem z jakiejkolwiek diety w proszku mającej pomóc w utracie wagi bądź służącej jako uzupełnienie normalnego planu odżywiania, warto skonsultować się ze specjalistą: dietetykiem, lekarzem lub farmaceutą aby upewnić się, że koktajl wybierzesz prawidło. Należy zwrócić także uwagę, czy koktajle nie zawierają składników mogących spowodować atak alergii. Koktajli odchudzających nie można także stosować w przypadku niektórych chorób przewlekłych.

Gdzie kupić?

Koktajle odchudzające w proszku można obecnie kupić w aptekach, drogeriach, a także w sklepach internetowych.

„Diety w proszku”, gdy są stosowane prawidłowo, pomagają ograniczyć głód oraz spożywać mniej kalorii. Dostępne obecnie dziesiątki odmian koktajli nie zawsze wywiązują się z obietnicy szybkiego i zdrowego chudnięcia. Zamiast polegać na pierwszym lepszym koktajlu odchudzającym warto znaleźć ten najlepszy, najzdrowszy dla nas i stosować go w połączeniu ze zrównoważoną dietą i aktywnym trybem życia.

Autor: www.apo-discounter.pl.

Komentarze