Laminowanie włosów - poprawa wyglądu zniszczonych i przesuszonych włosów

Laminowanie włosówLaminowanie włosów od kilku lat stało się bardzo popularnym sposobem na poprawę wyglądu zniszczonych i przesuszonych włosów.

Choć jest to dosyć popularna metoda wciąż pytacie na czym polega, czy jest skuteczna i co najważniejsze czy zabieg wykonać produktem dostępnym w drogeriach, czy przygotować mieszankę w domu ze zwykłej żelatyny.

Zabieg laminowania włosów

Zabieg laminowania dostarcza zniszczonym włosom protein, które zawiera większość szamponów i odżywek, jednak żelatyna i przygotowane na jej bazie kosmetyki do laminowania składają się głównie z protein wielkocząsteczkowych, a więc nie wnikają głęboko w strukturę włosa i efekt wygładzenia utrzymuje się do pierwszego mycia, u kobiet z kręconymi i puszystymi włosami do pierwszego kontaktu z wilgocią. Zabieg ten można zastosować tuż przed wielskim wyjściem, ale uwaga nie radzę zakładania czapek i innych nakryć głowy, gdyż włosy mogą się przetłuścić.

Laminowanie - dla jakich włosów?

Laminowanie włosów najlepiej sprawdza się w przypadku włosów mało porowatych o gładkiej strukturze, nie zbyt zniszczonych. Istnieje obawa przeproteinowania włosów, które stają się bardzo suche i puszyste. Dlatego jeśli już zdecydowałyście się na zabieg laminowania najpierw zadbajcie o to by wasze włosy były odpowiednio odżywione. Proteiny są bardzo ważne w utrzymaniu prawidłowej kondycji włosów ale nie najważniejsze. Zanim zajmiecie się dostarczaniem protein zastosujcie maskę mocno nawilżającą i wzmacniającą. Maski te powinny zawierać: wyciąg z aloesu, olejek migdałowy, ekstrakt z miodu, len, glicerynę, kwas mlekowy, masło shea, witamina E, olej słonecznikowy.

Jeśli wybrana przez was maska zawiera jeden lub więcej z wymienionych składników będzie odpowiednim produktem przygotowującym włosy do laminowania. Do zabiegu możemy użyć gotowych produktów, dostępnych w drogeriach w postaci saszetek, niektóre zestawy zawierają czepek i rękawiczki, oraz papką przygotowaną w warunkach domowych.

Mieszanka do laminowania włosów

Jak przygotować mieszankę do laminowania włosów:

  • żelatyna spożywcza,
  • miseczka,
  • ciepła woda,
  • do wyboru: olejek migdałowy, masło shea, olej lniany, lub inny stosowany przez was do natłuszczania włosów olejek.

Sposób przygotowania mieszanki: 1 łyżkę żelatyny rozpuszczamy w 3 łyżkach ciepłej wody i czekamy aż ostygnie, następnie dodajemy produkt natłuszczający.

Tak przygotowana mieszankę rozprowadzamy na włosach, uwaga zabieg należy wykonywać bardzo dokładnie, tak by mieszankę rozprowadzić na każdym paśmie włosów. Uważaj jednak, by mieszanka nie miała kontaktu ze skórą, wówczas efektem będą tłuste włosy. Kolejny etap to nałożenie czepka foliowego (może być jednorazowa reklamówka). Włosy szczelnie owinięte pozostawiamy na 45 minut.

W drogeriach można kupić gotowe produkty przeznaczone do laminowania włosów, wybór należy do was. Bez względu czy zastosujecie gotowy produkt, czy też wykonacie laminat w warunkach domowych uzyskany efekt powinien być podobny.

Jak często można przeprowadzać laminowanie włosów?

Dobrze odżywione włosy (nawodnione i wzmocnione) przed laminowaniem, po zabiegu powinny być wzmocnione, grubsze, miękkie w dotyku i błyszczące. Zabieg można powtarzać nie częściej niż co 4 mycia głowy.

Komentarze