Gdzie sprzedać samochód powypadkowy?

Samochód powypadkowyWypadek samochodowy może się zdarzyć każdemu z nas. Całe szczęście, jeśli jest niegroźny i uda nam się z niego wyjść bez większych i poważniejszych obrażeń. Niestety, często zdarza się tak, że samochód po takim wypadku jest uszkodzony i nie da się nim już jeździć.

Nawet jeśli wymagałby  małej naprawy, to wielu z nas po prostu na nią nie stać i wolimy sprzedać taki samochód. To jednak również nie jest takie łatwe, ponieważ trudno znaleźć kupca na używany, powypadkowy i częściowo niesprawny samochód. Dziś mamy jedną, ciekawą alternatywę, którą jest sprzedanie auta do skupu samochodów.

Skup samochodów używanych

Takich firm jest coraz więcej na rynku, a ich oferta jest bardzo rozbudowana. Skupy samochodów zajmują się odkupywaniem samochodów prawie nowych i sprawnych, jak również aut uszkodzonych i powypadkowych. Skup samochodu jest zainteresowany również autem całkowicie niesprawnym, pracownik pojawi się wtedy z własnym transportem i zabierze nasze auto, a co my, jako klienci, nie poniesiemy żadnych, dodatkowych kosztów. Takie skupy współpracują zarówno z osobami prywatnymi, jak i firmami, od których odkupują całe floty samochodowe. Jakie firmy najchętniej nawiązują współpracę ze skupem samochodów? Takie przedsiębiorstwa wymieniają korporacje taksówkarskie, firmy spedycyjne, transportowe oraz budowlane na pierwszych miejscach, ale poza tym współpracują również z agencjami wynajmu limuzyn i wypożyczalniami samochodów.

Transakcja w skupie samochodów przebiega szybko i sprawnie. Skupy szanują czas swoich klientów, dlatego ograniczają załatwienie wszelkich formalności do jedno spotkania. Trwa ono około pół godziny, w czasie jego trwania mają miejsce oględziny samochodu, ustalenie ceny jak również podpisanie umowy kupna sprzedaży i przekazanie pieniędzy sprzedającemu. Jeśli z kolei klient woli otrzymać pieniądze na konto, również ma taką możliwość. Przelew zostaje wykonany zazwyczaj w ciągu kilku dni roboczych.

Komentarze