Czy można usunąć makijaż permanentny?

Makijaż permanentnyMakijaż permanentny to świetna propozycja dla kobiet, które mają zbyt jasne brwi lub też chciałyby podkreślić walory swojej urody. Czasem zdarza się jednak tak, iż makijaż permanentny zostaje wykonany w bardzo nieumiejętny lub też jego posiadaczka chciałaby się go po prostu pozbyć. Czy można jednak usunąć makijaż permanentny?

Usuwanie makijażu permanentnego

Kobiety, które mają bardzo jasne brwi lub usta, bardzo często decydują się na wykonanie makijażu permanentnego, który w znaczący sposób pomaga poprawić wygląd zewnętrzny. Czasem zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy to makijaż permanentny przestaje się podobać, dlatego też wiele pań zastanawia się nad tym, czy możliwe jest trwałe usunięcie takiego makijażu. Na szczęście dzięki postępowi w dziedzinie kosmetologii usunięcie makijażu permanentnego jest jak najbardziej możliwe np. przy pomocy specjalnego zabiegu lub preparatu chemicznego. Jeśli chodzi o zabiegi, to obecnie wykorzystuje się głównie laser, jednak metoda ta nie jest zbyt dobra, ponieważ pigment pozostaje w skórze pacjentki. Z tego też względu najlepiej zdecydować się na usunięcie makijażu permanentnego przy użyciu specjalnego preparatu, który pomaga wyciągnąć kolor pigmentu ze skóry. Oczywiście o sposobie usunięcia makijażu permanentnego decyduje kosmetyczka lub lekarz, biorąc pod uwagę takie czynniki jak kolor pigmentu, głębokość jego aplikacji oraz czynniki anatomiczne. Jak jednak wygląda usunięcie makijażu permanentnego?

Preparat stosowany podczas zabiegu

Podczas zabiegu usuwania makijażu permanentnego możliwe jest całkowite usunięcie ze skóry pigmentu, dzięki czemu efekty mogą być naprawdę bardzo dobre. Z pewnością są lepsze niż podczas usuwania pigmentu laserem, ponieważ w takim przypadku nie ulega on całkowitemu usunięciu. Decydując się na usuwanie makijażu permanentnego przy użyciu preparatu chemicznego, niezwykle ważne jest to, aby sprawdzić, czy posiada on wymagane atesty i certyfikaty, ponieważ kwestie bezpieczeństwa odgrywają kluczową kwestię.

Jak wygląda usunięcie makijażu permanentnego?

Podczas zabiegu usuwania makijażu permanentnego kosmetyczka wprowadza w górne warstwy naskórka specjalny preparat, który zostaje zaabsorbowany przez pigmentowane komórki naskórka. Efektem wprowadzenia preparatu jest zmiękczenie barwnika, który po chwili zaczyna się kumulować, a następnie wydostaje się na powierzchnię skóry. Cały proces nie trwa zbyt długo, a preparat wykorzystywany podczas usuwania makijażu permanentnego od razu zaczyna regenerować skórę.

Kiedy nie jest możliwe usunięcie makijażu permanentnego?

Wśród głównych przeciwwskazań do usunięcia makijażu permanentnego można wyróżnić przede wszystkim:

  • stany zapalone gałki ocznej
  • okres ciąży i karmienia piersią
  • zaburzenia krzepnięcia
  • stosowanie kwasu hialuronowego lub botoksu na trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem usunięcia makijażu permanentnego
  • cukrzycę, łuszczycę
  • stosowanie preparatów mających na celu wzmocnienie oraz porost rzęs
  • aktywną opryszczkę o ile oczywiście usuwany będzie makijaż permanentny ust
  • stosowanie sterydów

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem usunięcia makijażu permanentnego niezwykle ważne jest to, aby przyjmować leki obkurczające naczynia (zabieg na powiekach), przez 3 dni zarówno przed, jak i po zabiegu stosować preparat przeciw opryszczce (zabieg na ustach), a także zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, aby się nie łuszczyła. Bardzo ważne jest również to, aby nie spożywać alkoholu na kilka dni przed zabiegiem, a także nie przyjmować leków mających na celu rozrzedzenie krwi.

Ile zabiegów należy wykonać?

To ile zabiegów jest koniecznych, aby całkowicie usunąć makijaż permanentny, zależy przede wszystkim od koloru, wielkości oraz głębokości wprowadzonych pod skórę pigmentów. Zazwyczaj przeprowadza się od 3 do 4 zabiegów, które powinny jednak zostać wykonane w równych odstępach czasowych, jednak wszystko uzależnione jest od decyzji osoby przeprowadzającej taki zabieg.

Autor: www.beautyconect.pl.